Juniorka Kroužková třetí v Bad Blankenburgu

První soutěž v letošním harmonogramu juniorské reprezentace byl mezinárodní turnaj v německém Bad Blankenburgu. Výsledek z této soutěže se započítává do kvalifikace na mistrovství Evropy a mistrovství světa.
V konkurenci šestnácti států se představily české juniorky. Dvě z nich se zasáhly do finálového bloku. Štěpánka Hojdarová (SJ Litoměřice) a Anna Kroužková (Sokol Praha Vršovice) bojovaly o bronzové medaile.
Kroužková se o třetí místo utkala se závodnicí z Ázerbájdžánu Nigar Suleymanovou ve váze nad 78 kg. Ve vyrovnaném zápase měly závodnice v prodloužení po dvou trestech, když nastal rozhodující okamžik. Vršovická závodnice nastoupila do svého osobního chvatu nízké seoi nage a o mnoho větší soupeřku poslala na ippon. Kromě bronzové medaile se tak může těšit ze splněné části limitu na obě letošní vrcholné akce.
I zápas o bronz Hojdarové s Rakušankou Schrattenholzer v kategorii do 78 kg dospěl do zlatého skóre. Česká reprezentantka byla blízko vítězství, kdy se jí podařilo po soupeřčině nepovedeném nástupu propnout její loket v páce, bohužel už nedokázala donutit Rakušanku vzdát se. V prodloužení doplatila Hojdarová na nepovedený nástup na seoi nagu, který rozhodčí vyhodnotil jako předstíraný útok a po třetím trestu Hojdarové utkání skončilo prohrou české reprezentantky. Ta se tak umístila na děleném 5. místě.
Turnaje se zúčastnily i dorostenky. Nejvýrazněji se prosadila Zuzana Podzemná (Judo Nový Jičín), která vybojovala zlatou medaili.
Dalším turnajem na programu juniorské reprezentace bude evropský pohár v Poznani 5. a 6. dubna.